Eklenti - Yoast SEO for WordPress Plugin Premium | Wokeey - Türkiyenin Wordpress Eklenti Platformu

Sorun Cevaplayalım

Eklenti&Tema Wordpress tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Tema&Eklenti İstek

İstediğiniz Tema ve Eklentileri Gönderin Yayınlayalım.

Bizimle İletişime Geçin

Formu Doldurarak bize mail atabilirsiniz.

Yoast SEO for WordPress Plugin Premium

Eklenti Yoast SEO for WordPress Plugin Premium v11.8

İndirebilmeniz için [VİP]
Üye Olmanız Gerekmektedir.

WordPress SEO by Yoast
Her WordPress sitesinin olmazsa olmaz eklentileri vardır. WordPress SEO by Yoast bence bu eklentiler arasında en önemlisidir.
Arama motoru optimizasyonunun ne kadar önemli olduğunu diğer yazılarımda sıkça dile getirmiştim. Ürettiğiniz içerikleri, Google arama moturunun anlayabileceği dilde oluşturmazsanız belki de koca internet dünyasında bu içerikler kimse tarafından farkedilmeden kaybolacaktır.
Peki içeriğinizi üretmek istiyor ama bu arama motoru optimizasyonu sürecine pek de dahil olmak istemiyorsunuz. Tam da bu esnada karşımıza “Wordpress SEO by Yoast” eklentisi çıkıyor. Yazdığınız her yazıda tek tek neler yapmanız gerektiğini anlatan bu eklenti, yazılarınızın Google tarafından anlaşılmasını sağlamaktadır.
WordPress SEO by Yoast eklentisinin nasıl kurulacağına gelin beraber bakalım…(benim wordpress panelim ingilizce olduğu için ekran görüntüleri bu şekilde olacaktır. Ancak ekran görüntülerinin türkçe karşılıklarını da sizinle paylaşıyor olacağım)
Not: WordPress SEO by Yoast eklentisi çok büyük bir eklenti ve birçok detayı içinde barındırıyor. Ben diğer yazımlarımda da olduğu gibi size ilk aşamada gerekli olacak bilgileri sunuyorum. Diğer yazımlarımda bu eklentinin her detayı için ayrı bir yazı yazmayı planlıyorum
1. WordPress admin panelinize girdikten sonra sol taraftan “plugins” yani eklentilerkısımdan “add new” yani yeni ekle diyoruz.
blog-eklenti-yeni-ekleme
2. Arama kutucuğuna WordPress SEO by Yoast yazalım ve aynı isimde ilk çıkan eklentiye “install now” yani şimdi kur diyelim.
blog-şimdi-kur
3. Eklentiyi başarıyla kurdunuz. Artık sol taraftaki menünüzde “SEO” isimli bir başlık açıldı.
seo-eklenti
4. SEO başlığının altından XML Sitemaps başlığını buluyoruz, yan tarafta seçili olan kısımları aynı şekilde seçiyoruz ve kaydet diyoruz. Sitemap, her websitesinde mutlaka olması gereken, Google tarafından sitenizin haritasının incelenmesi ve yazılarınızın çok çabuk indeklenmesini sağlayan bir servistir.
sitemap-blog
5. Şimdilik bu kadar ayarlama yeter, gelin şimdi yazılarınızı yazarken bu eklentiyi nasıl kullanmanız gerektiğine bakalım.
6. Sağ tarafta yer alan “SEO:” kısmında, yazılarınızın SEO açısından iyi olup olmadığını basitçe anlayabilmeniz için bir renk atanıyor. Yeşil iyi, sarı tamam, kahverengi zayıf ve kırmızı kötü anlamına gelmektedir. Yazınızı henüz yazmadığınız için şu an N/A olarak gözükmektedir. Yazınızı yayınlamadan önce yine sağdaki menüden “preview” yani önizleme derseniz yazınızı yayınlamadan öncede SEO skorunuzu görebilirsiniz.
onizleme-blog
7. Yazınızı yazdıktan sonra alt kısımda bir kutucukla karşılaşacaksınız. WordPress SEO by Yoast. Burda üç tane alanı doldurmanız yazılarınızın Google arama motoru tarafından daha iyi anlaşılır hale gelmesini sağlayacaktır.
Snippet Preview (Snippet Önizleme):
Google’da arama yapıldığında ilgili sayfanızın arama sonuçlarında nasıl gözükeceğini göstermektedir. Alttaki üç alanı doldurdukça bu kısım otomatik şekillenecektir.
Focus Keyword (Odaklanılan Kelime):
WordPress SEO by Yoast eklentisinin en önemli kısmına geldi sıra. Odaklanılan kelime sizin yazınızın hangi kelime etrafında döneceğini veya Google’da yapılan hangi aramaya istinaden yazınızın çıkmasını istediğiniz kelimedir. Google adwords anahtar kelime aracı ile ilgili yazımda bu kelimelerin nasıl seçilmesi gerektiğini anlatmıştım.
Bu alana odaklanan kelimeyi yazdığınızda SEO skorunuz şekillenmeye başlayacaktır ve gerekli uyarılar yapılmaya başlayacaktır.

 • Article Heading: Yazınızın başlığı.​
 • Page Title: Sayfanızın başlığı​
 • Page URL: Sayfanızın adı. (Bu kısım, yazınızı yayınlayana kadar kırmızı ile NO uyarısı verecektir. eğer odaklanılan kelime URL’nizde geçerse otomatik yeşil olacaktır)​
 • Content: Yazınızda odaklanılan kelimenin kaç kere geçtiğini gösterir​
 • Meta Description: Meta açıklaması kısmında yazacaklarınız​
Seo Title (Seo Başlığı):
Snippet önizleme kısmındaki başlık, sizin bu kısma yazdıklarınız ile şekillenecektir. Bu kısımda yine odaklanılan kelime geçmeli. Eğer olması gerektiğinden uzun yazarsanız, alt tarafta bir uyarı çıkacaktır. Uyarıyı alırsanız yazınızı kısaltırsınız çünkü Google her yazdığınızı indekslememektedir.
Meta Description (Meta Açıklaması):
Meta Description , yine snippet önizleme kısmındaki açıklamanın oluştuğu alan. Bu alana da odaklanılan kelimenin geçtiği, okuyucuların sayfanıza girmesini sağlayacak yazıyı yazıyoruz. Yazınız 156 karakteri geçince uyarı vermektedir, dolayısıyla gerekli kısaltmaları yapmanız gerekiyor.
seo-doldur
Yazınızı ve bu alanı doldurduktan sonra, sağ taraftaki menüden önizleme diyoruz ve hem yazımızın nasıl gözüktüktüğünü hemde yazımızı yayınlamadan SEO skorumuzu inceleme imkanı buluyoruz. Eğer skor iyi çıkmazsa gerekli düzeltmeleri yapabiliriz. Ayrıca sağ alandaki SEO N/A yazan kısmın yanında check yazmaktadır. Yazınız yayınlıktan sonra da burayı seçip nerelerin eksik olduğuna bakabilirsiniz.
blog-onızleme
İşte bu kadar! Bu uygulamada ki en önemli kısım, her yazınız için bu eklentiyi kullamanızdır. Yazılarınız sandığınızdan çok daha kısa bir süre içerisinde Google’da üst sıralara çıkacak, bana güvenebilirsiniz
Haydi kolay gelsin!
İçerik Alıntıdır Kaynak ; https://www.seosozluk.com/wordpress-seo-yoast/
Yazar
Wokeey
İndirilme
37
Görüntüleme
1,197
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
4.92 yıldız(lar) 13 rating

Wokeey ait diğer kaynakar

En son güncellenenler

 1. Yoast SEO for WordPress Plugin Premium v11.8

  Download Yoast SEO Premium v11.8 for WordPress Plugin Free v11.8.0 - Release Date: August 6th...
 2. Yoast SEO Premium v11.7

  Download Yoast SEO Premium v11.7 for WordPress Plugin Free v11.7.0 - Release Date: July 23rd...
 3. Yoast SEO for WordPress Plugin Premium

  Download Yoast SEO Premium v11.6 for WordPress Plugin Free v11.6.0 - Release Date: July 9th...

Son incelemeler

harika harika harika harika
süper harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
deneyeceğim umarım güzel çıkar
vip olmadan bayrama özel bir iyilik yapsan olmaz mı?
İndirip deneyeceğim, başarılı bir eklenti.Teşekkürler.
Üst